Meşhur Peynirci’nin

Misyonu
 
       Ankara’nın nüfusu daha 1 milyonu bulmamışken, o yıllar ‘gıdanın kalbi’ Ulus Hali’nde atarken Meşhur Peynirci Ankaralı’lara hizmet veriyordu.1944’lü yıllardı.
       Yarım asırı geçen ömründe Meşhur Peynirci bugün 70’yi aşan şubesi ,Toptan Marketi ve Fast Food noktalarıyla Ankaralı’lara hizmetini sürdürüyor.
       Bunu yaparken de üreticiden tüketiciye en kaliteli gıda ürünlerini en ekonomik fiyatlarla yapmayı hedefliyor. Türkiye’nin en iyi peynirlerini en iyi pastırma ve sucuğunu dahası bütün temel gıda ürünlerini doğrudan, yerinde üreticiden alıyor ,–tüketiciyi çekiliş+kupon+kart yanılsamasından uzakta- müşterilerine sunuyor. İşinin sadece ve sadece kaliteli gıda ürünlerini+temel tüketim maddelerini en ucuz fiyata Ankaralı’lara ulaştırmak olduğunun bilinciyle yapıyor. Ayrıca tarihinden gelen alışveriş+ticaret kültürünün hep hatırlattığı gibi “Müşteri velinimettir” sözünü hiç aklından çıkarmıyor.Hatta geleneksel alışveriş kültürümüzü daha da ileri götürüyor,“Müşteri her zaman haklıdır” diyor ve bütün çalışanlarına bunu telkin ediyor.
 
 
 
Meşhur Peynirci’nin
 Vizyonu  
        Meşhur Peynirci, gıda tüketiminin yani beslenmenin barınma , üreme, giyinme gibi insani içgüdülerden biri olduğunun bilincindedir. O yüzden gıda tüketiminin insan hayatında olmazsa olmaz, vazgeçilmez bir yeri olduğunun farkındadır. Bütün ticari faaliyetini buna göre yapılandırmış ve yapılandırmaktadır.
        Bu gün 35.000 m2 kapalı alanı ile 75 perakende noktası ,7000m2 Toptan Satış Mağazası ile tek tek Ankaralı müşterilerine ayrıca bakkallara-marketlere-kantinlere-büfelere-kamu kurumlarına-işyerlerine-yurt ve dershanelerine hizmet vermektedir.Ve bunu 300’ü aşkın üretici firmanın katılımıyla gerçekleştirmektedir.
       Yine Meşhur Peynirci  2010 yılı verileriyle Türkiye’de 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 812 TL,yoksulluk sınırın ise 2588 TL olduğunu,yine 6.4 milyar olan Dünya nüfusunun 854 milyon insanının açlık riski ile karşı karşıya olduğunu bilincindedir.Meşhur Peynirci, insanların beslenmesi için sağlıklı gıda ürünlerini ucuza temin etmenin onlara ulaştırmanın günümüzde kutsal bir faaliyet olduğunun bilincindedir. Ve bu durum Meşhur Peynirci’nin bütün faaliyetlerine ve stratejilerine yön vermektedir.